1. juunil sõitsime Põlvasse, et lüüa kaasa Uma Pidol Intsikurmu lauluväljakul.

 

Olime selleks õppinud hulga vahvaid võrukeelseid laule, sest muus keeles seal ei lauldudki. Algus- ja lõpulaul olid Mari Kalkunilt, ta laulis ise ka soolot. Kogu pidu oli lavastatud mängulise etendusena. Peaproovi ajal sadanud paduvihm – laulsime parasjagu "Kõnõtraati": … ja välän satas lummõ… – ainult tõstis esinejate meeleolu. Kogu pidu sujus suurepäraselt.

 

Klaipeda on ilus linn: laiad puudega ääristatud tänavad, pargid, rohkelt skulptuure, lilli, õitsvaid puid-põõsaid, jõgi ja muidugi – meri. Klaipedas saab nautida muusikat kontserdisaalides, muusikateatris, kaunites kirikutes, vabaõhulavadel ja tänavanurkadelgi.  

Võtsime osa Klaipeda Stasis Šimkuse nimelisest koorikonkursist. Konkurss oli kõrgetasemeline, teise vooru valiti 16 osalenud kollektiivist viis väga head koori, sh Ukraina lastekoor, Rootsi noorte naiskoor "Korallerna" ja kolm segakoori. Suure Merevaiguauhinna võitis tihedas konkurentsis Varssavi Tehnikaülikooli akadeemiline koor, dirigent Darius Zimnick. Väga põneva kava esitas Läti Kultuuriakadeemia segakoor "Sōla" Kaspars Ādamsonsi juhatusel.  Kuulajate südamed võitis kristallpuhaste häälte ja imetoreda kavaga Ukraina lastekoor "Lastivka". Konkursil nautisime suurepärasete kooride musitseerimist. Naiskooride kategoorias saime meie kolmanda järgu diplomi.

Meie kooril oli kontsert Klaipeda suures moodsas Püha Kazimiri kirikus, kus kandsime ette konkursivoorust erineva kava. Ootamatult tekkis meil hea võimalus proovida paari lauluga Kretinga võimsa vana Püha Neitsi Maarja kuulutamise kiriku akustikat. Selle kiriku kõrgest tornist saime heita pilgu rohelusse uppuvale Kretinga linnale, mis on Viljandi sõpruslinn.

Sõitu kaunistasid kõikjal õitsvad kastanid, sirelid ja õunapuud ning erkkollased rapsipõllud sinise taeva all. Laupäeva päikeselisel hommikupoolikul külastasime Palanga botaanikaaeda, merevaigumuuseumi ja tundime mõnu jalutuskäigust selles toredas suvituslinnas.

1. juunil võtame osa kuuendast Võrumaa laulupeost Uma Pido Põlvas, Intsikurmu lauluväljakul. Selleks peoks õpime laulikutäie vahvaid võrukeelseid laule. No näiteks Rasmus Puur on viisistanud hümnilaadseks Paul Lehestiku luuletuse "Kas on viil ilmah ilosambat paika". Mitu laulu on Mari Kalkunilt ja kantakse ette koos temaga. Ja naiskoorid on kindlad, et "Naasõ' ei jätä'!" – kuraasikad sõnad on kirjutanud Triinu Laan, viisi Triin Norman. Tõotab tulla taas tore pidu.

Vaata lähemalt: https://umapido.ee/et/

 

22. juunil oleme osalised Tartu laulupeol "Õnn ja rõõm". Sellekski peoks õpime hulga kauneid laule. Naiskooride eelproovis 6. aprillil laulsime juba läbi kogu ettekantava repertuaari. Laulupidu kuulub loomulikult Tartu kui Euroopa kultuuripealinna 2024 sündmuste hulka.

Vaata lähemalt:  https://2024.tartulaulupidu.ee/yritused/tartu-laulupidu-onn-ja-room/

 

Meie kevadised kontserdid on 1. mail Tartu Eluringikeskuses ning 8. mail kell 18 Omicumis, Riia tn 23.


Tartu Eluringikeskuses ja Omicumis laulame peamiselt neid laule, millega läheme maikuu keskel Leetu, Kaipeda koorikonkursile. Klaipedas on meil kavas vanemat ja uuemat koorimuusikat. Selleks konkursiks õppisime leedu tänapäevase autori Dalia Kairaitytė kelmika laulu "Burna burna" ja vanamuusikast Orlando di Lasso kauni itaaliakeelse loo. Üle hulga aja laulame taas Anatoli Garšneki seatud "Jaanitulõlõ". Eesti kooriloomingust saab kuulda veel Eduard Tubina,  Sirje Kaasiku ja Rasmus Puuri lugusid.

Osaleme 16.–19. mail 2024 Klaipėda 23. Stasys Šimkuse nimelisel koorikonkursil.

 

Klaipėda on tuntud sadamalinnana (saksa keeles Memel). Helilooja Stasis Šimkuse eestvedamisel asutati 1924. aastal Klaipėdas konservatoorium, linnas tegutseb professionaalne muusikateater.

 

Pika traditsiooniga koorikonkursi eesmärk on edendada ja populariseerida koorikultuuri ja tutvustada nii uuemat kui ka klassikalist koorimuusikat. Osalevad nais-, mees- ja segakoorid, kooli- ja noortekoorid, sakraalmuusika ja folkloori esitajad, ansamblid. Lisaks konkursivoorudele toimuvad kooride ühiskontserdid Klaipėdas ja lähiümbruse linnades. Koore hindab rahvusvaheline žürii.

 

Vt lähemalt: https://www.aukuras.org/en/renginiai/international-stasys-simkus-choir-competition

 

Alamkategooriaid